en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
Orhan Şef Kimdir?
802
orhan şef,

Orhan Şef Kimdir?

1986 yılında Samsun’da doğdum.

2000 yılında Samsun Turizm otelcilik lisesine başladım ve 10. Sınıftaki ilk stajım dönüm noktam oldu.

2004 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği Bölümüne başladım.

2006 yılında İtalya’nın Sicilya kentinde Antica Focacceria Restoran da erasmus+ projesi kapsamında 3 ay staj yaptım.

2007 yılında Amerika da Work&Travel programı kapsamında 4 ay bulundum.

2008 yılında üniversiteden mezun olup, 21 yaşında Rize’nin Çayeli ilçesinde öğretmenliğe başladım. Öğretmenlik hayatım boyunca erasmus+ projeleri kapsamında, 2 hafta Almanya, 2 hafta Çek Cumhuriyeti’nde mesleki eğitimler aldım.

2016 yılında kendi yazdığım erasmus+ projesi ile 2 hafta İtalya’da İtalyan Mutfağı eğitimi, 2 hafta Avusturya’da pastacılık eğitimi aldım.

2017 (Bu sene) yine kendi yazdığım erasmus+ projesi ile 3 hafta Portekiz’de, 3 hafta İtalya’da öğrencilerim staj yaparken onlara refakat edeceğim.

Mesleki anlamda kendimi geliştirmeyi, mesleki projeler hazırlamayı ve yeni şeyler öğrenmeyi ve öğrendiklerimi öğrencilerim ile paylaşmayı ilke edinmiş biriyim. Bu kapsamda öğrencilerimi uluslararası yarışmalara hazırlıyorum ve bu zamana kadar katıldığımız birçok yarışmadan madalyalar ile geri döndük. Şuan halen Ordu’nun Ünye İlçesinde Turizm Otelcilik Lisesinde Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

Orhan Şef adında youtube kanalım ve internet sitem var. Kendi tariflerimi, yöresel ürünleri ve gezi bloglarımı bu platformlarda paylaşıyorum. Youtuber olma yolunda ve Orhan Şef’i marka yapma yolunda ilerliyorum.

 
 
 
Orhan Şef ile birbirinden eşsiz orjinal tarifleri sizin hizmetine sunuyoruz.